Skip to main content
Business - Renfrewshire Council
You are in Council and Boards

Scotland Excel Executive Sub-committee

03 May 2012 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party
Councillor John Shaw Member 19/05/2022 - current

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
123
Page 1 of 3, Displaying items 1 to 10 of 24 appointees/vacancies that match search criteria
Councillor Fiona Airlie-Nicolson (Renfrewshire Council) Substitute Member 19/05/2022 - current
Serials Team Officer 17/04/2018 - current
Mr David Weir Officer 17/04/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Officers

Officer NameOfficer RoleOfficer Membership Dates
123
Page 1 of 3, Displaying items 1 to 10 of 23 officers/vacancies that match search criteria
Mr Stephen Brannagan Officer 02/10/2015 - current
Mr Lorne Campbell Officer 22/02/2021 - current
Mr Hugh Carr Officer 15/07/2015 - current
Mr Mark Conaghan Officer 15/07/2015 - current
Ms Elaine Currie Officer 15/09/2016 - current
Ms Karen Forrest Officer 22/02/2021 - current
Mr Alastair MacArthur Officer 15/07/2015 - current
Ms Christine McCourt Officer 21/10/2019 - current
Mrs Karen O'Neill Officer 15/07/2015 - current
Ms Julie Welsh Officer 15/07/2015 - current

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 substitutes/vacancies that match search criteria
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Elaine Currie
elaine.currie@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7111

Other Information