You are in Council and Boards

Renfrewshire Appointment Board - Director of Children's Services

28 March 2019 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
08 May 201913:3015:00Corporate Meeting Room 1Occurred
21 May 201909:3013:00Corporate Meeting Room 1Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish Conservative and Unionist
Councillor Bill Binks Member 28/03/2019 - current
Scottish National Party
Provost Lorraine Cameron Member 28/03/2019 - current
Scottish National Party
Councillor Michelle Campbell Member 28/03/2019 - current
Scottish Labour Party
Councillor Eddie Devine Member 03/04/2019 - current
Scottish Labour Party
Councillor Edward Grady Member 03/04/2019 - current
Scottish Labour Party
Councillor Karen Kennedy Member 12/04/2019 - current
Scottish National Party
Councillor Iain Nicolson Convener 28/03/2019 - current
Scottish National Party
Councillor Jim Paterson Depute Convener 28/03/2019 - current
Scottish National Party
Councillor John Shaw Member 28/03/2019 - current

Other Information