You are in Council and Boards

Renfrewshire Appointment Board - Head of Operations and Infrastructure

10 August 2018 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
19 September 201814:0016:00Corporate Meeting Room 2Occurred
23 October 201813:0017:00Corporate Meeting Room 1Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish Labour Party
Councillor Eddie Devine Member 10/08/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Natalie Don Member 10/08/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor John Hood Member 10/08/2018 - current
Scottish Conservative and Unionist
Councillor James MacLaren Member 14/08/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Cathy McEwan Member 10/08/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Iain Nicolson Convener 10/08/2018 - current
Scottish National Party
Councillor John Shaw Member 03/10/2018 - current
Vacancy  
Lilian Belshaw
lilian.belshaw@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7112

Other Information