You are in Council and Boards

Renfrewshire Appointment Board - Director of Environment & Infrastructure

23 April 2018 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
23 May 201814:0015:00Corporate Meeting Room 1Occurred
12 June 201809:3013:00Corporate Meeting Room 1Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish Labour Party
Councillor Derek Bibby Member 24/04/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor Eddie Devine Member 24/04/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor John Hood Member 24/04/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Cathy McEwan Member 04/05/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Marie McGurk Member 04/05/2018 - current
Scottish Conservative and Unionist
Councillor John McIntyre Member 01/05/2018 - current
Scottish National Party
Councillor John McNaughtan Member 04/05/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Iain Nicolson Convener 24/04/2018 - current
Scottish National Party
Councillor John Shaw Member 30/05/2018 - current
Lilian Belshaw
lilian.belshaw@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7112

Other Information