You are in Council and Boards

Renfrewshire Appointment Board - Head of Child Care & Criminal Justice

23 April 2018 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
24 May 201814:3015:30Corporate Meeting Room 1Occurred
06 June 201809:0013:00Corporate Meeting Room 1Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish Labour Party
Councillor Derek Bibby Member 25/04/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Michelle Campbell Member 04/05/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor Eddie Devine Member 24/04/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Marie McGurk Member 30/05/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Iain Nicolson Convener 02/03/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Jim Paterson Depute Convener 02/03/2018 - current
Scottish Conservative and Unionist
Councillor Jane Strang Member 25/04/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Lilian Belshaw
lilian.belshaw@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7112

Other Information