You are in Council and Boards

Renfrewshire Appointment Board - Head of HR & Organisational Change

10 October 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
06 November 201714:0015:00Corporate Meeting Room 3Occurred
30 January 201813:3017:00Corporate Meeting Room 2Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish Conservative and Unionist
Councillor Bill Binks Member 11/01/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Jacqueline Cameron Member 09/01/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor John Hood Member 09/01/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Cathy McEwan Convener 09/01/2018 - current
Scottish National Party
Councillor John McNaughtan Member 09/01/2018 - current
Scottish Labour Party
Councillor Jim Sharkey Member 09/01/2018 - current
Scottish National Party
Councillor John Shaw Depute Convener 09/01/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Lilian Belshaw
lilian.belshaw@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7112

Other Information