You are in Council and Boards

Joint Renfrewshire Licensing Forum and Licensing Board.

Joint meeting between the Renfrewshire Licensing Forum and Licensing Board
18 November 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
25 November 201514:0016:00Council Chambers (Renfrewshire)Occurred
16 November 201614:0016:00Council Chambers (Renfrewshire)Occurred
22 November 201714:0016:00Council Chambers (Renfrewshire)Scheduled
25 June 201814:0016:00Corporate Meeting Room 3Scheduled
21 November 201814:0016:00Council Chambers (Renfrewshire)Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party
Councillor Jennifer Marion Adam-McGregor Member 14/11/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Bill Brown Member 14/11/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Michelle Campbell Member 14/11/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Natalie Don Member 14/11/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor John Hood Member 14/11/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist
Councillor Scott Kerr Member 14/11/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Marie McGurk Member 14/11/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Kevin Montgomery Member 14/11/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Andy Steel Convener 14/11/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist
Councillor Jane Strang Member 14/11/2017 - current

Appointees

NameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 appointees/vacancies that match search criteria
Mr Hugh Cameron Member 18/11/2015 - current
Ms Claire Colquhoun Member 18/11/2015 - current
Ms Margaret Dymond Convener 18/11/2015 - current
Ms Fiona MacKay Member 18/11/2015 - current
PC David McEwan Member 15/11/2016 - current
Ms Shirley McLean Member 18/11/2015 - current
Mr Piero Pierraccini Member 18/11/2015 - current
Ms Donna Reid Member 18/11/2015 - current
Vacancy  
Vacancy  

Officers

NameRoleMembership Dates
Mr Martin Brier Member 18/11/2015 - current
Ms Fiona Taylor Member 15/11/2016 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Paul Shiach
paul.shiach@renfrewshire.gcsx.gov.uk
01416187103

Other Information