Skip to main content
Business - Renfrewshire Council
You are in Council and Boards

Scotland Excel Executive Sub-committee

03 May 2012 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
123
Page 2 of 3, Displaying items 11 to 20 of 24 appointees/vacancies that match search criteria
Councillor Derek Louden (Highland Council) Member 30/06/2022 - current
Councillor Kenny Macleod (Comhairle nan Eilean Siar) Member 09/06/2022 - current
Councillor Gary Robinson (North Lanarkshire Council) Member 17/06/2022 - current
Councillor John Shaw (Renfrewshire Council) Convener 09/06/2022 - current
Councillor Colin Simpson (Aberdeenshire Council) Substitute Member 11/08/2022 - current
Serials Team Officer 17/04/2018 - current
Councillor Ryan Thomson (Shetland Islands Council) Substitute Member 09/06/2022 - current
Councillor Ross Vettraino (Fife Council) Member 17/06/2022 - current
Councillor Mandy Watt (City of Edinburgh Council) Member 30/06/2022 - current
Mr David Weir Officer 17/04/2018 - current

Officers

Officer NameOfficer RoleOfficer Membership Dates
123
Page 2 of 3, Displaying items 11 to 20 of 23 officers/vacancies that match search criteria
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 13 of 13 substitutes/vacancies that match search criteria
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Elaine Currie
elaine.currie@renfrewshire.gov.uk
0141 618 7111

Other Information